Vakumlu kürtaj yapan doktorlar

Vakumlu kürtaj yapan doktorlar İstanbul'da en fazla Avrupa yakasında bulunurlar, eskiden beri gelenek haline gelmiş bir iş yeri semti olarak Bakırköy kürtaj yapan doktor muayenehaneleri açısından oldukça zengindir. Kürtajın vakum tekniği ile yapılması işleme ciddi bir güvenlik getirmiştir, daha önceleri rahim içi kazıma şeklinde yapılan kürtajda çeşitli komplikasyonlar görülürken vakumlu kürtajda bu sorunlar artık pek rastlanmaz hale gelmiştir. Vakum ile kürtaj yapan jinekologların bu işlemi nasıl icra ettiklerinide bu yazıya sıkıştırmak lazım ; hasta kabulünden işlemden sonra yürüyerek çıkma safhasına kadar toplamda  30 dakikayı aşmayan bir zaman diliminde gebelik sonlandırma işleminin olup - bittiğini söyleyelim, bu sürede doktor - hasta görüşmesi, ultrasonda gebelik kesesinin incelenmesi ve gebelik haftasının doğrulanması, rahim girişine lokal anestezi uygulanması, rahim kanalının dilatasyonu ve karmen kanülünün yerleştirilmesi, vakumla negatif basınç oluşturulup hamilelik kesesinin alınması dahildir, vakumlu kürtajda dokuları kesmek ve/veya dikmek gerekmez, dolayısı ile başınızdan kürtaj geçtiği ileri dönemlerdeki doktor muayenelerinde veya ultrason incemelerinde ortaya çıkartılamaz.

İstanbul'da kürtaj yapan doktorların nerede ise tamamı artık vakumla gebelik sonlandırmayı tercih ediyor, yapılan işlem büyük ölçüde standart olduğu için sağlık bakanlığı ruhsatlı bir işyerinde yine sağlık bakanlığı onaylı hekim diploması ve kadın hastalıkları ve doğum uzmanlık belgesi olan her jinekoloğa gönül rahatlığı ile kürtaj olabilirsiniz. Dikkat edilmesi gerekn en önemli konulardan birisi gebelik haftası konusunda kürtajda uygulanan yasal sınırlardır, 10 haftayı bir gün bile geçmemesi gerekir, yoksa ağır hapis cezaları ile karşılaşabilirsiniz. Bunun dışında yaş sınırı olarakta 18 yaşını ay ve gün olarak doldurup 19 dan gün almış olma şartı aranır. 18 yaş altı kürtaj olabilmek için anne veya babanızın ( ikisinden biride olabilir ) imzalı onay kağıdı gerekir, ebeveynleriniz gelemiyorsa kimlik kartlarının fotokopisinin altına kızım ..nın kürtajına müsaade ediyorum şeklinde bir kağıt imzalamaları şarttır. Evli veya bekar olmakta bu noktada fark etmektedir, resmi nikahla evli iseniz eş izni gerekir, imzalı kağıtlada yapılabilir, imam nikahlı olanlardan, sözlü, nışanlı veya sevgili statütüsündekilerden erkek onayı istenmez.

Kürtaj fiyatları


İstanbul'da kürtaj yapılan yerlerde uygulanan çocuk aldırma ücretleri değişken olabilir, şaşırtıcı farklara hazır olun diyebilirim, ama çokta yüksek fiyatlar olmayacaktır merak etmeyin. Birçok kadın hastalıkları uzmanı yani jinekolog gebelik haftasını dikkate alarak kürtaj fiyatlarını belirliyor, 10 haftaya doğru ücretler adım adım artıyor.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj yapan hastaneler

Kürtaj yapan hastaneler anadolu yakası

Kürtaj