Kürtaj yapan özel hastaneler

Hiç beklemediğiniz bir zamanda hamile kaldıysanız ve henüz evli bile değilseniz gebeliğe devam edip çocuk sahibi olma seçeneğiniz çok zayıflar ve 2016 senesi yaklaşırken İstanbul'da kürtaj yapan özel hastaneler hangileridir, kürtaj yapılan diğer yerler, kürtaj yapan doktorlar, jinekologlar diye araştırmaya başlarsınız. Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde jinekolog muayenehanelerinde, özel hastanelerin bazılarında ve bazı devlet hastanelerinde kürtaj yapılmaktadır, özellikle bazı devlet hastaneleri sgk listesinde tedavi olarak görünmediği için çocuk aldırma talebinizi geri çevirebiliyor, aslına bakarsanız kürtaj yasasına göre işlemin yapılması açısından bir engel yok. İstenmeyen hamileliğe zamansız yakalananlardan bekar olanlar yapılan işlemin sgk kayıtlarına işlenmemesini arzu ettikleri için kürtaj yapan jinekologlar arasında özel muayenehane işletenleri tercih ediyorlar.

Bu yazımızda İstanbul'da kürtaj yapan özel hastaneler ve doktorları araştırmakla kalmayıp kürtajın anlamsal köküne iniyor, kürtaj nasıl yapılıyor , nedir gibi akla takılanlara cevap arıyor, kürtaj yapılan devlet hastanelerini irdeliyor, kürtaj yapan doktorların hangileri olduğunu açıklıyoruz, ayrıca kürtajın fiyatını , yani nekadara malolacağını, kürtaj sonrası adet gecikmesi sebeplerini, kürtajda yasal sürenin kaç hafta olacağını, kızlık zarı bozulması belirtilerini, İstanbul'da vajina daraltma fiyatlarını ve labioplasti ücretlerinide inceliyoruz.

Kürtaj yapan yerlerle veya kızlık zarının dikimi, vajina daraltma ameliyatı , labioplasti gibi konularda merak ettiğiniz hususları Bakırköy'deki muayenehanemizi arayarak danışabilirsiniz, yada WhatsApp üzerinden iletişim kurun, mesajlarınıza müsait oldukça cevap yazıyorum.

İstanbul Bakırköy İncirli caddesindeki muayenehanemiz Atatürk havalimanına 10 dakikalık mesafededir, Avrupa'dan uzak şehirlerden günübirlik uçakla gelip,  kürtaj veya kızlık zarı onarımı gibi işlemini yarım saatte yaptırıp aynı gün geri uçan birçok hastamız oluyor, sizde aynı şekilde yapabilirsiniz.

Kürtaj 
Çocuk aldırmaya gitmeden önce kürtaj hakkında bilgi toplamanızda yarar var, kelime olarak latinceden tıp literatürüne transfer olan kürtaj kalimesi yalın anlam olarak kazımak fiilini ifade eder ve tüm cerrahi branşlarda dokuları kazımak olarak kullanılır, jinekolojide ise hamileliği sonlandırmak için kullanılmakla birlikte güncel kürtaj uygulamalarımızda kazıyarak değilde negatif basınçla çocuk alınmaktadır.

Kürtaj nasıl yapılır nedir ?

İstenmeyen hamilelikler cinsel aktif yaşlarda çok sık karşımıza çıkıyor ve tam birleşme olmasa bile sadece sürtünme ile bile gebelik oluşabilmektedir, özellikle erken yaşlarda başınıza geldimi öncelikle kürtaj nasıl yapılır nedir sorusu aklınıza gelir, bazılarıda kürtajın nasıl yapıldığını veya ne olduğunu araştırmak için kürtaj videosu bulmaya çalışır ama ülkemizde cinsel organları gösteren video çekmek ve yayınlamak yasaktır, hatta seyretmek bile yasaktır, en iyisi kürtajın nasıl olduğunu özetleyelim aklınızda kalmasın :
1- Ultrason - gebelik haftası
2- Lokal anestezi - uyuşturma
3- Dilatasyon
4- Kanül yerleştirme
5- Vakum takma
6- Negatif basınçla kesenin alınması
7- Ultrason - son rahim içi kontrol

Kürtaj yapan devlet hastaneleri

Evli olarak plan dışı gebe kalanlar sıklıkla kürtaj yapan devlet hastaneleri hangileridir diye araştırırlar, sgk üzerinden kürtajlarını masrafsız halletmek isterler, devlet hastanelerinin kürtaj yapmalarında yasal bir engel yoktur ama nedense güncel zamanda çoğu gebelik sonlandırma konusunda nazlanıyor. Bekar bayanlar ise sağlık kayıtlarına geçmesini istemedikleri için özel jinekolog muayenehanelerini tercih ediyorlar.

Kürtaj yapan doktorlar

Hamileliği sonlandırmak yada kürtaj yapmak tıp branşları arasında kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktorların yetkisindedir, dolayısı ile kürtaj yapan doktorlar jinekologlardan oluşur, mesleğin doğası gereği her jinekolog kürtaj yapabilir, bazıları dini sebeplerle çocuk aldırma işlemini yapmıyor olabilirler ama bunların oranı çok düşüktür.

Kürtaj ne kadar ?

2016 senesine ramak kala İstanbul'da kürtaj fiyatları kaç para olacaktır, vakumla yapılan kürtaj ne kadar maliyet oluşturur gibi sorular çok sık geliyor, Bakırköy ve civarındaki Bahçelievler, Ataköy , Yenibosna , Gaziosmanpaşa ve Esenler civarlarında kürtaj ücretleri sıklıkla gebelik haftasına endekslenmiştir, ayrıca her jinekolog çocuk aldırma fiyatını kendi kafasına göre belirler ama genel konuşacak olursak Avrupa ülkelerine göre hamilelik sonlandırma ücretleri ülkemizde çok daha ucuzdur. Dipnot : Gebelik haftasını son adet tarihinizden itibaren hesaplayın.

Kürtaj sonrası adet gecikmesi ?

Çocuk aldırdıktan sonra dikkat edilmesi gereken hususlar ve aylık regl kanamalarının normal olarak ne zaman başlayacağı her zaman merak konusudur ve İstanbul Bakırköy'deki yerimizi arayan birçok hasta hocam ben ilk defa gebelik sonlandırmış olacağım acaba kürtaj sonrası adet gecikmesi olur mu ? Diye soruyor, üreme fizyolojisine göre sonlanan bir hamilelikten sonra yeniden aybaşı kanamalarının başlaması için yaklaşık 40 gün geçmesi gerekiyor, takip eden periyodlarda ise adet gecikmesi olmaz ve yine 28 günde bir regl olursunuz.

Kürtaj yasal süre

Ülkemizde basın ve siyasiler halkın cinsel hayatına ayrı bir ilgi duyuyorlar, o yüzden kürtaj yasası ne zaman çıkacak, kürtaj kanunu yürürlüğe girdi mi , kürtaj yasaklandı mı , kürtaj yasal süre nedir gibi çok sual alıyoruz, 2016 yılı yaklaşırken yürürlükte olan yasalara göre kürtajda yasal üst sınır 10 hafta olarak uygulanmaktadır.

Kızlık zarının bozulması

Evlilik öncesi bakirelik yıllarıda ufak tefek flörtler , erkek arkadaşlar mutlaka olacaktır, hatta bazı durumlarda yaşınız reşit ise cinsel deneyimlerinizde çok doğal karşılanır, bu periyodda özellikle kızlık zarını hiç bozmadan sürtünme şeklinde ön sevişmelerde sıklıkla deneyimleniyor, ama olay biraz abartılırsa hemen vajina girişinde yer alan kızlık zarı bozulması ile karşılaşmanız olasılık dahilindedir, birkaç damla kızlık zarı kanı bile gelse bu sizin bekaretinizin bozulduğu anlamına geliyor olabilir, tam birleşmeli bir cinsel ilişki şart değildir. Ama kesinleştirmek için kızlık zarı muayenesi yapmakta fayda var.


Vajina daraltma fiyatları İstanbul

Aktif ve yoğun cinsel yaşantı , vajinal kanalla yapılan normal doğumlar zamanla vajinayı genişletebilir ve cinsel ilişki kalitesinde kademeli olarak azalma ve orgazm olamama gibi durumlar ortaya çıkabilir , bu durumlarda vajina daraltma egzersizleri , vajina daraltma kremler gibi çözümler pek işe yaramaz ama cerrahi metodla yapılan vajina daraltma ameliyatı probleminizi kalıcı olarak halleder. Lazerle vajina daraltma metodu pratik bir alternatif gibi görünmekle birlikte yanık izi kalması ve 6 ay sonra yeniden gevşemesi gibi istenmeyen sonuçları dolayısı ile batı ülkelerinde pek uygulanmaz. 2019 senesine çok kısa bir süre kala İstanbul'da vajina daraltma fiyatları ortalama ....tl civarıdır.

Labioplasti fiyatları İstanbul

Bazı kadınlarda yapısal olarak küçük dudaklarda sarkmalar ve olması gerekenden daha büyük bir yapı husule gelebilir, bu kişiden kişiye çok değiştiği gibi vajinal doğum ve sık cinsel ilişki yaşayanlarda daha fazla olur. Eğer b u durum sizin için estetik bir problem haline geldi ise jinekolojide labioplasti denilen küçük dudakların ufaltılması ve yeniden şekillendirilmesi operasyonu sorununuzu çözecektir. 2019 senesi için İstanbul'da labioplasti fiyatları yaklaşık ....tl civarıdır.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj yapan hastaneler

Kürtaj yapan hastaneler anadolu yakası

Kürtaj