İstanbul'da Kürtaj Yapan Doktorlar

Koskoca İstanbul'da 2019 kürtaj fiyatlarını inceledikten sonra çocuk aldırabileceğiniz onlarca jinekolog bulabilirsiniz , genellikle Avrupa Yakasında daha fazla kürtaj doktoru vardır. Şehrin nufusunun çoğunlukla Rumeli yakasında yerleşmesinden kaynaklanıyor olabilir. Kürtaj yapan doktor araştırırken , telefonla bilgi alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini isterseniz maddeler halinde yazalım.

İstanbul'da Kürtaj Doktoru Araştırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

1- Kürtaj Yapılan Yerin Hangi Semtte Olduğu :
Genellikle İstanbul'un lükse semtlerinde yani Şişli , Beşiktaş gibi semtlerde hem yüksek kürtaj ücretleri söz konusu oluyor hemde ek masraflar çıkabiliyor.

2- Kürtaj Metodu:
Jinekoloğun hangi metodla kürtaj yaptığını mutlaka sorun , güncel olan vakum küretajda kazıma olmadığı için rahim yapısı zarar görmez ve ağrı çekmezsiniz .

3- Kürtaj Malzeme Kalitesi :
Vakum kürtajda genellikle tek kullanımlık steril set kullanılır. Yani her hasta için ayrı bir kürtaj seti açılır ve işlem sonrası çöpa atılır.

4- Kürtaj Fiyatları:
Birçok hastamız ilk önce kürtaj ücretiniz kaç para diye soruyor , haksız sayılmazlar verilen hizmetin parasal karşılığıda çok önemlidir. Kürtaj fiyatı genellikle gebelik haftasına ve anestezi tipine göre hesaplanır.

5- Çocuk Aldırma Ücretine Neler Dahil ?
Telefonda size verilen kürtaj fiyatlarına aşağıdaki hizmet ve malzemelerin dahil olup olmadığını mutlaka sorun :

Jinekolojik Muayene
Ultrason
Tek kullanımlık Steril Vakum Kürtaj Seti
Kürtaj Sonrası Ultrason
Kontrol Muayenesi
Lokal Anestezi

6- Anestezi tipi :
Vakum küretaj genellikle lokal anestezi ile yapılır. Çünki hastaya acı veren bir metod değildir. Ama siz Genel Anestezi tercih ettiyseniz kürtaj fiyatlarını ne kadar etkileyeceğini mutlaka sorun.

Kürtaj Sonrası :

Kürtajdan sonra hastalarımız tekrar çocuk yapabilip yapamayacaklarını hep soruyorlar. Merak etmesinler , vakum küretaj uygulaması rahim yapısını etkilemez dolayısı ile kürtaj sonrası gebelik mümkündür.

Kürtajdan sonra 1 hafta süre ile dikkat edilmesi gereken davranışlar ise ;

Ayakta banyo yapılacak
Cinsel ilişkiye girilmeyecek
Denize ve havuza girilmeyecek

Saygılarımla..

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj yapan hastaneler

Kürtaj yapan hastaneler anadolu yakası

Kürtaj